updated Surrey Seniors Inter Club Knockout 2019 -  for the John Ling Trophy
20-Feb Please e-mail your results to Jane@surreygolf.org      stating     Seniors ~ and your Club's name   - THANK YOU!
            ~ THANK YOU
Absolutely no extensions will be given as it would impact on the draw for the Salver KO being made on Monday 14 May
**Qualifiers Play By 5 April please see below
Play week 6-10 May Play week 17-21 June Play week 22-26 July Play week 16-20 Sep Play week 7-11 Oct Final 2019
Top Team is home Bottom Team is home Top team is home Bottom Team is home Top team is home at Wentworth GC
Q1   play earlier if (course TBA)
Surrey Downs     both teams can and want to! venue will switch 
Q2     with the Salver KO
Rusper     if the HOST Club
Q3       is in the final
Thames Ditton      
Q4     Thursday 17 Oct 
Coulsdon Ct Vets'   first tee 10:00
Wentworth    
Guildford       Smart Casual for
Burhill       sandwiches, chips
Cuddington   cake AND a beer!
Addington (The)      
Dulwich & Sydenham      
White Lodge    
Wimbledon Common  
Hankley Common    
Woodcote Park      
Coombe Wood      
Purley Downs      
Drift (The)        
Puttenham        
Horton Park      
Roehampton  
Farleigh    
Silvermere      
Reigate Hill      
Hersham  
Farnham    
Hoebridge    
Tandridge    
West Byfleet  
Royal Automobile    
Gatton Manor    
Wimbledon Park    
North Downs    
Effingham      
Foxhills      
Royal Wimbledon    
Tyrrells Wood  
Bramley      
Betchworth Park        
Malden        
Reigate Heath    
Wisley      
Mitcham      
West Hill    
Hampton Ct Pal  
Addington Palace    
Cranleigh      
Camberley Heath      
Hindhead      
Sutton Green        
Banstead Downs        
Windlesham      
Royal Mid-Surrey  
Clandon Regis    
Kingswood      
Q5      
Leatherhead  
Q6    
Addington Crt Vets'    
Q7  
Chipstead SENIORS
** Losing Qualifiers (Play By April 5)  AND losing First Round Teams (Play by Friday 10 May), 
will automatically be placed in the Seniors' Salver KO first thing on Monday 13 May, and with a first Play By week of  17-21 June
Qualifiers Play By Friday 5 April (Top Team is HOME)
Qualifier 1 Qualifier 2 Qualifier 3 Qualifier 4 Qualifier 5 Qualifier 6
Sunbury Epsom Surbiton West Surrey Croham Hurst Merrist Wood
Twisted Stone Oaks (The) Woldingham Shirley Park Coulsdon Court Bletchingley
         
Qualifier 7 Qualifier  Qualifier  Qualifier  Qualifier  Qualifier 
Surrey National          
Braeside